Späť na zoznam noviniek

Slovenská Arca Capital kúpila známy pražský palác Bellevue. Hneď ho aj premenovali.

26. decembra 2017

Dom Bellevue na Smetanovom nábreží v Prahe kúpila slovenská investičná skupina Arca Capital. Cenu transakcie spoločnosť nezverejnila, uviedol v utorok server E15.cz.

Trojkrídlový dom pri Vltave s výhľadom na Karlov most a Hradčany Arca po nákupe premenovala na Arca Palace. Je v ňom okrem iného reštaurácie Bellevue, pod strechou domu boli maliarske ateliéry.
Doteraz posledná významná investícia skupiny Arca podľa E15 smerovala k nákupu podielu v spoločnosti European Metal Holdings (EMH), ktorá plánuje ťažbu lítia v Česku. Výška investície sa pohybovala v desiatkach miliónov českých korún.
Finančná skupina Arca sa zaoberá správou aktív, energetikou a hľadaním obchodných príležitostí. Skupina pôsobí hlavne v strednej a východnej Európe, zastúpenie má v Bratislave, Prahe, Londýne a v Kyjeve.
Majoritným vlastníkom investičnej skupiny Arca bol predtým slovenský miliardár Pavol Krúpa, od polovice decembra má ale s Rastislavom Veličom a Petrom Krištofovičom rovnocenný podiel tridsať percent. Zostávajúce desatinu vlastní Henrich Kiš.
© Copyright 2017 - DELUVIS - All Rights Reserved
IS MAKLÉRIIS MAXXInformácie o spracúvaní osobných údajov
envelope-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram