Späť na zoznam noviniek

OSADA GOTHAL JE EŠTE BOŽSKEJŠIA

14. januára 2020

Multifunkčný areál Gothal, ležiaci v objatí Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, si od svojho vzniku stále zachováva jedinečné čaro. Nie je to len krásou prírody, citlivou architektúrou spájajúcou tradície so súčasnosťou, ale najmä  nahou neustále sa zlepšovať a ponúkať svojim návštevníkom služby na vysokej úrovni.

O modernom turistickom rezorte v ľudovom šate sme v našom magazíne písali už niekoľkokrát. Tak ako mnohí cestovatelia, sa totiž do Liptovskej Osady radi vraciame aj my. Zakaždým nás Gothal dokáže prekvapiť viacerými  novinkami. Rozhodli sme sa vám sprostredkovať tie najaktuálnejšie dojmy a ponúknuť tak zaujímavý  tip nielen na zimnú dovolenku. Gothal sa totiž rozprestiera v lokalite, ktorá je atraktívna počas celého roka, a teda aj v  zimných mesiacoch. Vyhľadávajú ho milovníci prírody, športu, turistiky, lyžovania, ale aj relaxačných aktivít a zábavy. Cesta autom z hlavného mesta vám zaberie necelé tri hodiny. To sa nezmenilo. Ani dostupnosť lyžiarskych stredísk na Donovaloch, Chopku a Malinom Brde.

Zmenili sa však chute Gothalu. Návštevníci, hostia, ale aj domáci majú k dispozícii kuchyňu najväčšej koliby na Liptove, a to v novej tradičnej reštaurácii s príznačným menom   Koliba Liptov. Slovenské špeciality sú pripravované pod taktovkou a dohľadom renomovaného šéfkuchára. Meno vám neprezradíme schválne. Ale určite budete spokojní a váš žalúdok tiež. V Kolibe Liptov totiž dbajú o to, aby  sa vaša návšteva zmenila na gastronomický zážitok. Dobré jedlo si navyše vychutnáte aj vďaka architektúre v drevenom štýle, s tradičnými ozdobami a ornamentami charakteristickými pre Liptov, v nápaditej kombinácii s modernými interiérovými prvkami.

Určite sa zhodneme na tom, že naša tradičná kuchyňa je vynikajúca, no niektoré jedlá je ideálne stráviť aktívne, napríklad turistikou. V blízkom okolí rezortu Gothal sa môžete od septembra vydať na novú Ferratu Dve veže. Sprístupnená bola v septembri a je iba štvrtou ferratou na území Slovenska. Pripomeňme, že ferrata je zaistená cesta, popretkávaná náročnými úsekmi, fixnými lanami či železnými stúpačkami. Ak obľubujete tento typ ad-renalínovej a aktívnej turistiky, v Gothali a jeho okolí si prídete na svoje.

V prípade, že vzdialenosti radšej prekonávate pohodlnejšie, než po svojich, určite oceníte ďalšiu novinku rezortu Gothal. požičovňu elektrobicyklov. Len pre zaujímavosť, Gothal je v tesnom objatí značených cyklotrás, ktorých dĺžka predstavuje 245 kilometrov. Rozširovanie čaká aj Vodný svet, ktorý je súčasťou areálu. V súčasnosti sa tu nachádza  5 metrový bazén, ktorý je otvorený celoročne. V druhom bazéne teplota vody dosahuje 35°C a je určený najmä pre relax. Pre deti je pripravený detský bazén s atrakciou.

Keď už spomíname najmladších návštevníkov. Rezort Gothal je koncipovaný tak, aby dokázal uspokojiť potreby každého člena rodiny. Deti sa môžu počas vašej najbližšej návštevy cez hlavnú sezónu zabaviť v rámci bohatého animačného programu. Samozrejmosťou sú detské ihriská a čoskoro tých najmenších poteší detský kútik s rozlohou viac ako 100 metrov štvorcových. Maškrtné jazýčky zas čaká špeciálne detské menu v Kolibe aj v reštaurácii Vlnka.

Do Gothalu môžete pozvať celú svoju rodinu a blízkych priateľov, s ubytovacími kapacitami určite problém nebude. Finančná skupina Arca Capital, ktorej krídla sa nad Gothalom rozprestierajú, aktívne pracuje aj na rozšírení počtu lôžok. Dôkazom sú nové penzióny Jedľa a  Céder, ktoré sú súčasťou rezortu. Ak premýšľate nad tým, že by ste Gothal zvolili ako cieľovú destináciu pre kongres vašej firmy, určite oceníte záverečné práce na novej kongresovej hale Tis. Tá uspokojí potreby veľkých  f firemných akcií aj kultúrnych podujatí. Práce v rezorte Gothal napredujú míľovými krokmi, a tak je dosť pravdepodobné, že kým sa tento text dostal ku vám, už teraz vás v Liptovskej Osade čakajú ďalšie novinky. Najlepší pôsob, ako to môžete zistiť, je Gothal navštíviť čím skôr.

 

© Copyright 2017 - DELUVIS - All Rights Reserved
IS MAXX
envelope-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram