Späť na zoznam noviniek

NÁROD SME SÍCE MALÝ, ALE BOHATÝ N A VEĽKÉ PRÍBEHY. A TIE NÁS INŠPIRUJÚ

1. júla 2019

Význam investícií v poslednom období narastá. Sú ideálnou možnosťou tvor­by finančnej rezervy ako pre jednotlivcov, tak i pre väčšie spoločnosti. Bežné bankové produkty totiž neponúkajú relevantné zhodnotenie prostriedkov. Zmeniť myslenie ľudí a poukázať na jedinečné investičné príležitosti sa rozhodol jeden z atraktívnych hráčov na trhu zaujímavým spôsobom.

Spoločnosť DELUVIS, člen finančnej skupiny Arca Capital, pôsobiaca ako na Slovensku, tak i v Čechách, v marci spusti­la v online prostredí aktuálnu kampaň inšpirovanú najväčšími Slovákmi histórie. O čom konkrétne je?

Každý z nás má niekoľko plánov, ktoré chce realizovať. Vždy tak tomu bolo. Nezáleží na tom, či žijeme v 21. storočí alebo v devätnástom. Niektoré z veľkých myšlienok, nápadov a snov sa však nikdy nepodarilo realizovať, nakoľko ich tvorcovia nemali po svo­jom boku partnera, ktorý im veril tak, ako ich samotný tvorca. Naša história je plná takýchto príkladov. Napríklad príbeh Jána Bahýľa, otca helikoptéry, ktorý nevedel zhodnotiť svoj kapitál a aj napriek cisárskemu patentu je vynájdenie helikoptéry pripísané Francúzom. A na tom sme s našou ko­munikačnou agentúrou začali stavať.

Takže vaša kampaň je o plánoch a nápadoch, ktoré stroskotali kvôli nedostatku financií?

Naopak. Naša kampaň poukazuje na výnimočných, nadaných a vytrvalých Slovákov, ktorí mali a majú jedinečný nápad. Niektorí z nich uspeli, iní nie. Rozhodujúca bola prítomnosť alebo neprítomnosť dostatočného množstva financií.

Ktorý úspešný príbeh by ste napríklad spomenuli?

Málokto vie, že rodák zo Slovenska, Michal Bosák, bol podpísaný na americkej bankovke. Z rodnej obce vycestoval za Veľkú mláku s jedným dolárom vo vrecku od svojho strýka. Hneď po príchode do USA mu ten­to dolár niekto ukradol. O pár rokov neskôr už vlastnil Bosák svoju banku a vďaka filantropii a hrdosti na svoj pôvod dal vybudovať finančné inštitú­cie aj na území dnešného Slovenska. V Prešove dodnes stojí secesná bu­dova jeho banky, známa ako Bosákov dom.

Ako však tieto príbehy súvisia s osobnými a korporátnymi financiami?

Veľmi. Ide totiž o maximálne pre­javenú dôveru. O vzťah vybudovaný na istotách a entuziazme. Ako som spomínal, svoje sny a plány má každý z nás. V ktorejkoľvek dobe. Dôležité je poučiť sa z chýb našich predkov a poukázať na to, že odhodlanie niekedy nestačí. Že si to často, aj na základe príkladov z minulosti, pýta ešte niečo navyše. Podporu, zručnosti a profesionálny prístup dôveryhod­ného partnera, ktorý mi pomôže moje finančné prostriedky zhodnotiť tak, aby moje plány neostali na papieri ale­bo ako zhmotnený stroskotaný sen. Veď čím sa dnes odlišuje túžba lietať od túžby mať svoje vlastné bývanie alebo zabezpečenú budúcnosť pre svoje deti?

Trúfate si tieto sny pomôcť naplniť?

My ich pomáhame plniť už nie­koľko rokov. A dovolím si povedať, že úspešne. Na trhu pôsobíme od roku 2005. V súčasnosti sme členom silnej finančnej skupiny Arca Capital, vďaka ktorej ponúkame našim klientom jedinečné investičné príležitosti a ďalšie produkty, ktoré im vedia zabezpečiť finančné prostriedky na realizáciu ich plánov. Máme tisíce spokojných klien­tov, ktorí dôverujú našej správe osobných a firemných financií. Navyše, sme špecialistami na investície, ktoré sa realizujú v našom regióne, na území Čiech a Slovenska, čo nás ešte viac spá­ja s tradíciami a lokalitami, ku ktorým máme blízko

 

Baničov prototyp padáka.

Pre svoje protimaďarské názory bol rodák z obce Neštich vyhodený z práce, a tak odišiel za zárobkami, ako mnohí ďalší Slováci, do USA. V roku 1912 sa stal svedkom le­teckého nešťastia. O rok neskôr zos­trojil svoj prvý použiteľný padák. Písal sa rok 1914, keď s použitím svojho vynálezu zoskočil z 15 poschodovej budovy. Americký patentový úrad vo Washingtone mu udelil patent v tom istom roku. Následne ho odkúpila americká armáda. Neskôr sa Banič vrátil späť na Slovensko, do rodnej obce. Spoznávajte s nami príbehy najväčších Slovákov histórie.

© Copyright 2017 - DELUVIS - All Rights Reserved
IS MAKLÉRIIS MAXXInformácie o spracúvaní osobných údajov
envelope-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram