Späť na zoznam noviniek

Fluktuácia robí finančnému sprostredkovaniu zlé meno. Ľudia u nás ale nemajú dôvod odchádzať

4. júla 2019

Dnes to už nie je len o hypotekárnom úvere a poistení. Potreby ľudí sa menia, na čo reagujú aj finanční sprostredkovatelia. Niektorí však striedaním značky. No tento jav sa spoločnosti DELUVIS netýka. Naopak, za posledné štyri roky narástol počet jej maklérov o neuveriteľných 280%. Prečítajte si rozhovor s Viliamom Gabriom, Senior Directorom DELUVIS.

 

Pri nábore sľubuje vaša konkurencia benefity ako vlastný podnik, auto, notebook a podobne. Vy ale takto nepostupujete...

Nie. Veď v dnešnom svete ide o samozrejmosť. Tiež nelákame ľudí na provízie, nakoľko ich výška je identická s ostatnými hráčmi na trhu. Snažíme sa využiť synergiu v holdingu Arca Capital, aby sme vedeli spojiť jednotlivé obchodné príležitosti a tiež reagujeme na aktuálne dianie na finančnom trhu. Súčasný trend dostáva do popredia pasívnu formu investovania s vopred známym úrokovým vyhlásením. Aktuálne preferujú klienti ergonómiu pred neofóbiou. A na toto sme ako stvorení. Máme investičné možnosti pre klientelu okolo nás. V sektore kapitálový trh sme jednotka, a to nám stačí.

 Prečo teda pracovať pre DELUVIS?

Lebo dovolíme nahliadnuť záujemcom do našej kuchyne, do zákulisia. Ukážeme im, kto za nimi skutočne stojí, kto bude ich oporou, podporou a partnerom. U nás je trieštenie spoločnosti a odchod celých štruktúr sci-fi. V ostatných spoločnostiach sa bežne stáva, že na vianočnom večierku si určitá časť prevezme ocenenie, no o dva mesiace je preč a majú vlastnú spoločnosť. Prípadne sa spoločnosť dostane do predaja. V spoločnosti DELUVIS to nehrozí. Navyše, kolegovia nie sú len podriadenými finančnými agentmi. Sme ochotní ich nápady podporiť a financovať. Zastávame názor, že dnes nie je problém vymyslieť čokoľvek,  ani zafinancovať akýkoľvek nápad. Problém je nájsť si človeka, ktorý sa za ten nápad postaví. Toto robíme a radi by sme to robili aj v budúcnosti. Na trhu je veľmi veľa šikovných finančníkov s dobrými nápadmi, ktorí sú našou cieľovou skupinou, keďže MLM im nedá možnosť a Broker Pool ich nevie v rozvoji finančne podporiť. Aspoň väčšina poolov nie.

Ako vnímajú vaši kolegovia, že  ste súčasťou silnej finančnej skupiny Arca Capital?

Ľudia to vnímajú ako veľké plus. Našu majiteľskú štruktúru si vie nájsť každý, kto má prístup k internetu. Obom stranám to poskytuje dôležitý pocit vzájomnej istoty a dô

very. Pozitívne je i to, že dnes je už pre maklérov atraktívna aj správa majetku a financií svojho klienta. Takýchto dôveryhodných správcov na Slovensku veľa nie je. My pritom jedného doma máme, pod jednou strechou. Nemalé plus je aj fakt, že sme butikový partner, ktorý svojich ľudí pozorne počúva. Tomu následne prispôsobuje obchod.  Nás nikdy nebude 3 000 a ani nechceme hypotekárnych maklérov prevychovávať na predajcov poistenia. Samozrejme, poistenie má svoju opodstatnenosť v každej domácnosti, ale my by sme sa radi držali nášho základného nastavenia, ktorého sa väčšina maklérov bojí a síce, že budúcnosť je v sektore kapitálového trhu.

Čo má očakávať finančný poradca a sprostredkovateľ, keď prejaví záujem pracovať pre vašu značku?

 

Jednoduchú otázku. Prečo chce pre nás pracovať. Dva faktory sú pre nás kľúčové. Prvý, či to naozaj chce a druhý, či na to má. Všetko ostatné sa dá doučiť, prípadne dotrénovať pod dohľadom našich profesionálov a školiteľov. Aj tu platí, že sa veľa vzájomne počúvame. Následne je to už o synergii. U nás si ľudia nemusia nič obhajovať. Tiež ich nestresujeme a neobmedzujeme v kariérnom raste. Všetky otázky nám môžu budúci záujemci posielať na info@deluvis.sk

Pre koho je dnes teda táto profesia podľa vás skutočne vhodná?

U nás v súčasnosti preferujeme skúsených maklérov, ktorí vnímajú túto profesiu ako poslanie a orientujú sa skôr na jeden kľúčový segment vo financiách. Vidíme, akým smerom sa uberá trh. Hypotekárni špecialisti už nebudú vedieť sprostredkovať toľko úverov ako pominulé roky. Klienti sa dnes začínajú zaujímať aj o kapitálový trh. A tu sme jednotkou na trhu, čo z nás tiež robí atraktívneho partnera.

Zaujímavé je však aj vaše portfólio korporátnych dlhopisov a formy investovania do nich...

Ľudia na Slovensku sa začínajú zaujímať o nové formy investovania. Sami prichádzajú na to, že bežné bankové produkty im ich vklady nezhodnocujú, práve naopak. Sú ochotnejší viac riskovať, no robia to ešte opatrne. Pre nás je tento nový kurz pozitívny, nakoľko v prípade korporátnych dlhopisov patríme medzi slovenskú elitu. Veď s nami bohatnú najlepší.

Ale čo v prípade záujemcov, ktorí neinklinujú výrazne k téme investícií. Viete prijať aj takých?

Samozrejme. Medzi nami je veľa skvelých odborníkov v sektore úverov aj poistenia. Nechceme sa profilovať na primárne investičných špecialistov, ale chceme z našich radov vybrať tých odborníkov na investície, ktorí sa tomu venujú na profesionálnej úrovni. Držíme sa primárne toho, že by sme radi pomohli v oblasti financií posunúť biznis na vyšší level každému, a to vďaka širšiemu portfóliu príležitostí.

Čo vás ešte čaká v roku 2019?

Už teraz sme kľúčovým partnerom niekoľkých významných udalostí zo sveta športu a spoločenského života. Otvárame novú realitnú divíziu, ktorá chce popri predaji vlastných developerských projektov osloviť aj trh celkovo. Pracujeme na divízii GOLD, nakoľko nateraz máme priamo dosah na fyzické zlato cez Wiener Privatbank. Spájame zamestnancov divízií nášho holdingu. A v neposlednom rade by sme chceli ďalší rast preukázať aj smerom k našim kľúčovým providerom ako je VUB, Poštová banka, AXA, NN a Allianz – Slovenská poisťovňa.

© Copyright 2017 - DELUVIS - All Rights Reserved
IS MAKLÉRIIS MAXX
envelope-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram