Späť na zoznam noviniek

AKTÍVNY ODDYCH dostal meno. GOTHAL

9. decembra 2017

    V malebnom prostredí liptovskej prírody, na samom konci obce Liptovská Osada, leží miesto aktívneho oddychu s duchom slovenských tradícií. Pokochajte sa jedinečnou architektúrou a vychutnajte si relax v lokalite, ktorú benediktínski mnísi pomenovali Gothal, božie domčeky.

Na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, necelé tri hodiny od hlavného mesta Slovenska, od roku 2009 rastie výnimočný multifunkčný areál. Pomenovanie Gothal mu patrí právom. Božie domčeky v lone prírody poskytujú pohodlné ubytovanie a sú schopné uspokojiť aj náročnejšiu klientelu. Vďaka vodnému svetu a ďalším možnostiam športových či relaxačných aktivít sa tu budete skutočne cítiť ako v božom koši.

Benediktínski mnísi síce Liptovskú Osadu už opustili, no majestátne skalnaté bralá strážia rázovitú obec namiesto nich. Doslova ju objímajú a dbajú o to, aby sa zrelaxovala nielen duša, ale aj telo. Je jedno či ste rodina, priatelia, alebo kolegovia. Gothal otvára svoje dvere všetkým. Kým v minulosti bola táto oblasť úzko spojená s produkciou uhlia, dnes sa v Liptovskej Osade produkuje hormón šťastia. Gothal je výnimočný ešte z jedného dôvodu. Vhodne a citlivo zapadá do miestneho prostredia a dotvára kolorit obce. S obľubou ho totiž navštevujú aj domáci obyvatelia či ľudia zo širšieho okolia.

Príbeh rezortu Gothal sa začal písať ešte pred rokom 2009. Bol by hriech nepodeliť sa o nádhernú scenériu Liptova s ostatnými. Dnes sa komplex aktívneho relaxu a oddychu rozprestiera na ploche 36 hektárov. Aj vďaka finančnej skupine Arca Capital, ktorá do projektu vstúpila, sa dnes kresby na pláne menia na realitu. To, čo bolo kedysi len v predstavách, reálne stojí. A práce sa nekončia. Multifunkčný areál Gothal totiž už dnes ponúka nielen moderný vodný svet s wellness centrom, ale aj pohodlné ubytovanie v apartmánoch či malebných chalupách a ďalšie možnosti na aktívny relax. Lôžková kapacita by mala do konca tohto roka dosiahnuť počet 150. V roku 2018 by to malo byť až 350 lôžok.

Je na vás, aký štýl ubytovania preferujete. Dominantou ubytovacej časti rezortu je v súčasnosti apartmánový dom Smrek. Dispozične je pripravený uspokojiť rodiny s deťmi, páry či partie priateľov alebo kolegov. Ak túžite po súkromí, ideálne bude pre vás ubytovanie v niektorej z chalúp. Napriek modernej architektúre v sebe nezaprú prvky starých slovenských tradícií. Chalupy sú situované do tzv. hniezd. Návštevníkom poskytuje každé z nich potrebnú dávku súkromia, no veľmi citlivo je riešená aj možnosť spoločenského vyžitia sa, keďže v centrálnej časti sa nachádza altánok. Každá z ubytovacích jednotiek, či už v apartmánovom dome, alebo v chalupe, disponuje vlastnou kuchyňou s plnou výbavou. To však neznamená, že je nutné stáť nad hrncami aj počas oddychu. Vynikajúcu stravu servírujú ako v reštaurácii apartmánového domu Smrek, tak i v reštaurácii Vlnka, ktorá je súčasťou komplexu. Po plávaní veľmi dobre padne tamojší hamburger. V polovici budúceho roka má byť návštevníkom a hladným krkom k dispozícii aj tradičná kuchyňa v rázovitej kolibe s kapacitou 150 miest. V tej momentálne rozvoniava drevo, no čoskoro v nej bude rozvoniavať aj niečo pod zub.

Komplex Gothal je synonymum aktívneho oddychu. Má na to všetky predispozície. Relaxačná a športová časť rezortu je od ubytovacej oddelená cestou, stačí prejsť pár krokov. Oddeliť ubytovaciu časť od športovej a relaxačnej bol dobrý nápad. Ak si chcete užiť tiché ráno a nerušene si pospať o čosi dlhšie, bude to možné.

Centrom relaxu a športu je najmä Vodný svet. Práve vďaka nemu sa obyvatelia okresu Ružomberok dočkali vôbec prvého nerezového plaveckého bazéna s dĺžkou 25 metrov, ktorý je otvorený celoročne. V prípade, ak uprednostňujete pokojnejší pobyt vo vode, odporúčame relaxačný bazén. Teplota vody v ňom dosahuje 35° Celzia. Bublinky osviežia telo i myseľ, svaly uvoľnia podvodné trysky. Vodný svet uspokojí všetky vekové kategórie. Najmladší návštevníci sa môžu vyšantiť v detskom bazéne s atrakciou a teplotou vody 34° Celzia. Do wellness centra je to z bazénov len na pár krokov. Nečudo, veď je pod jednou a tou istou strechou. Wellness centrum s tromi druhmi sáun je primerane veľké plánovaným ubytovacím kapacitám. V prípade, ak uprednostňujete súkromie a ste ubytovaní v apartmánoch, zrelaxovať môžete aj v saune v apartmánovom dome Smrek. Ale rozhodne odporúčame navštíviť wellness vo Vodnom svete. Lákadlom je jednoznačne fínska sauna, parná sauna a sanárium, teda kombinácia sauny a parného kúpeľa. A informujte sa tiež aj o floatingu, simulácii Mŕtveho mora s pravou soľou z tejto zázračnej lokality.

 

 

Suchomilní si prídu na svoje tiež. Posilňovňa je totiž situovaná práve nad bazénmi Vodného sveta. Fitness centrum je zariadené do najmenšieho detailu, dokonca s výhľadom na vrcholy Nízkych Tatier a Veľkej Fatry. Na vrchol sa môžu dostať aj lezci, keďže súčasťou centra je i lezecká stena s rozlohou až 376 m2. V prípade ďalšieho záujmu o aktívny relax je k dispozícii bowling, golfový trenažér, tenisové a bedmintonové kurty, biliard, stolný futbal a workout ihrisko. Keďže sa rezort Gothal nachádza len 12 kilometrov od lyžiarskeho strediska na Donovaloch, o ďalšej športovej aktivite nemožno pochybovať. Ak sa k tomu pridá aj pravidelná kyvadlová doprava, zimná rozprávka sa môže začať. Navyše, v budúcnosti by mala pribudnúť aj vlastná ferrata a vonkajší plavecký bazén s dĺžkou 50 metrov.

Ak preferujete relax v polohe ležmo a nie pod paplónom, k dispozícii máte profesionálne služby z oblasti krásy a zdravého životného štýlu. Kozmetika, masáže, solárium (dokonca i kolagénové), manikúra s pedikúrou,... Značnú dávku súkromia poskytuje tamojšia infrasauna s vírivkou. Prípadne sa prejdite tamojšími lesmi. Nezabudnite však na košík, tie huby by ste totiž chceli mať vo vianočnej kapustnici.

© Copyright 2017 - DELUVIS - All Rights Reserved
IS MAKLÉRIIS MAXXInformácie o spracúvaní osobných údajov
envelope-omap-markerphone linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram